Personal

Kim Reenaas
KimReenaas

Generalsekreterare

Kansliledning

kim.reenaas@iogt.se

0733-72 62 02

Elisabeth Larsson

Förbundsassistent

Kansliledning

elisabeth.larsson@iogt.se

0733-72 62 10

Linda Vismer

Förbundsstrateg

Kansliledning

linda.vismer@iogt.se

0738-32 22 31

Christer Wik
Irma Kilim

Drogpolitisk chef

Drogpolitiska avdelningen, Kansliledning

irma.kilim@iogt.se

0733-72 62 13

Natasha Jevtic Esbjörnsson

Kommunikationsstrateg och insamlingschef

Insamlingsavdelningen, Kansliledning

natasha.esbjornsson@iogt.se

0733-72 62 22

Jens Rosbäck

Chef för internationella avdelningen och biträdande generalsekreterare

Internationella avdelningen

jens.rosback@iogt.se

+46 (0)733 72 63 17

Katariina Groth

Ekonomichef

Ekonomi och verksamhetsstöd, Kansliledning

katariina.groth@iogt.se

0738-42 72 62

Linda Fröström

Förbundsjurist

Ekonomi och verksamhetsstöd

linda.frostrom@iogt.se

0733-72 62 48

Laura Luna
Dennis Greve

Engagemangschef och biträdande generalsekreterare

Engagemangsavdelningen, Kansliledning

dennis.greve@iogt.se

0733-72 62 31

Sofia Modigh

Utvecklingschef

Utvecklingsavdelningen, Kansliledning

sofia.modigh@iogt.se

0733-72 62 30

Hans-Olof Andersson

Vik. teamchef, team Norr

Engagemangsavdelningen

hans-olof.andersson@iogt.se

063-13 20 45

0701-90 84 07

Alexandra Green Tetschet

Teamchef, team Syd

Engagemangsavdelningen

alexandra.tetschet@iogt.se

0733-72 63 26

Ulrika Jansson

Teamchef, team Öst

Engagemangsavdelningen

ulrika.jansson@iogt.se

0701-90 84 62

Britt-Marie Johansson

Teamchef, team Svea-GävleDala

Engagemangsavdelningen

britt-marie.johansson@iogt.se

0733-72 62 57

Anders Karlsson

Teamchef, team Sydost

Engagemangsavdelningen

anders.karlsson@iogt.se

0733-72 62 33

Robert Kaskas

Teamchef, team Väst

Engagemangsavdelningen

robert.kaskas@iogt.se

0733-72 62 44

Cecilia Abrahamsson

Kommunikatör

Utvecklingsavdelningen

cecilia.abrahamsson@iogt.se

0701-90 84 60

Samer Alazawie

Verksamhetsutvecklare, team Syd

Engagemangsavdelningen

samer.alazawie@iogt.se

0733-72 62 56

Wafa Ali

Verksamhetsutvecklare, team Öst

Engagemangsavdelningen

wafa.ali@iogt.se

0733-72 62 25

Ulrica Ambjörn

Chefredaktör

Tidningen Accent

ulrica.ambjorn@iogt.se

0733-72 62 51

Pierre Andersson

Policyrådgivare Alkohol och utveckling

Internationella avdelningen

pierre.andersson@iogt.se

0733-72 62 46

Peter Asplund

Partnerskapsansvarig

Insamlingsavdelningen

peter.asplund@iogt.se

0733-72 62 08

Winnie Blom-Jensen

Vik. verksamhetsutvecklare

Utvecklingsavdelningen

winnie.blom-jensen@iogt.se

0701-90 84 61

Petra Berghäll

Verksamhetsutvecklare, team Väst

Engagemangsavdelningen

petra.berghall@iogt.se

0733-83 83 36

Maria Bergqvist

Kommunikatör

Internationella avdelningen

maria.bergqvist@iogt.se

08-672 60 69

0733-72 62 69

Åsa Bergqvist

Programansvarig

Internationella avdelningen

Asa.bergqvist@iogt.se

0733-72 62 15

Anna Classon

Administrativ assistent

Utvecklingsavdelningen

anna.classon@iogt.se

08-672 60 95

Rose-Marie Byström

Verksamhetsutvecklare, team Norr

Engagemangsavdelningen

rose-marie.bystrom@iogt.se

0733-72 62 47

8622523